Najlepsze żele i maści dla sportowców

Osoby aktywnie uprawiające sport są szczególnie narażone na kontuzje w wyniku podejmowanych działań. W związku z tym konieczne jest stosowanie preparatów, które pomogą radzić sobie z dolegliwościami, między innymi uśmierzając ból, ale również przyspieszając proces zdrowienia. Jakie to produkty?

Korzystaj z preparatów z apteki

Pamiętaj, że żele i maści dla sportowców najlepiej jest kupować w aptece. W ten sposób możesz uzyskać poradę fachowca, ale również zakupujesz produkt o potwierdzonym, przebadanym składzie. To szczególnie istotne w przypadku osób intensywnie trenujących, którym zależy na szybkim powrocie do optymalnej formy.

Maść końska

Mianem maści końskiej określa się preparaty, które są wykorzystywane do łagodzenia przykrych dolegliwości ze strony układu kostno-szkieletowego. To kompleksowa mieszanka wyciągów roślinnych oraz ziołowych, a także olejów i wykazuje doskonałe działanie zmniejszające dolegliwości bólowe. Sprawdza się idealnie przy miejscowych obrzękach, stanach zapalnych stawów, a także bólach mięśniowych. Maść końska, w zależności od rodzaju, może wykazywać działanie chłodzące lub wręcz przeciwnie – rozgrzewające posmarowane miejsce.

Maść z arniką

Maść arnikowa będzie niezastąpionym środkiem na stłuczenia, a także obrzęki. Powstaje na bazie kwiatów arniki rozmaitych odmian, gdyż – z uwagi na zawartość takich substancji jak flawonoidy – posiadają one właściwości lecznicze. Dodatkową zaletą maści z arniką jest jej działanie zmniejszające siniaki, dzięki ochronnemu wpływowi na naczynia krwionośne. Maść ogranicza przepuszczalność naczyń włosowatych, tym samym sprawiając, że zasinienie nie rozprzestrzenia się nadmiernie, a także znika w zdecydowanie krótszym czasie.

Żel z diklofenakiem

Żel z diklofenakiem to niezastąpiony produkt jeśli chodzi o różnego rodzaju urazy. Żele i maści przeciwbólowe na urazy nie leczą co prawda kontuzji, jednak skutecznie pomagają w radzeniu sobie z przykrymi skutkami zdarzenia, które miało miejsce na treningu. Działanie przeciwzapalne dodatkowo skraca czas rekonwalescencji i pozwala na zdecydowanie szybszy powrót do regularnych treningów.

Pamiętaj o domowych metodach

Oprócz wyżej wskazanych produktów, które można zakupić w aptece, nie należy również zapominać o metodach, które są bezpłatne: odpoczynku oraz ciepłych lub zimnych okładach. To niezastąpiona pierwsza pomoc w przypadku urazów powstałych w wyniku uprawiania sportu. Zapewnienie możliwości regeneracji mięśni lub stawów sprawia, że wrócisz do formy zdecydowanie szybciej.